Excel - priemer z posledných desať údajov

"Rady nielen z Porady" - Tipy a triky, "how-to ...", nápady a riešenia k aplikáciam MS Office
pre všetky verzie až po MS Office 2010

Re: Excel - priemer z posledných desať údajov

Poslaťod Dušan » 23.02.2015, 10:22

Vyskúšal som všetko funguje perfektne. Drobné problémy mám ešte sám zo sebou, lebo si potrebujem osvojiť aspoň elementárne základy s prácou s makrom, prípadne si to dať od niekoho vysvetliť. To je už ale môj osobný problém.
Takže za vašu prácu a nie len za tu ale aj za ochotu a neodkladnosť s akou ste sa postavili k mojim problémom vám ešte raz srdečne a úprimne ďakujem. S určitosťou sa ešte pochválim aj svojím kamarátom, prípadne im odporúčam na internete kde si vaše príspevky môžu pozrieť.

S úctou Dušan
Dušan

Udelené poďakovania: 5 krát
Prijaté poďakovania: 0 krát

Poslaťod Dušan » 10.12.2015, 15:40

Dobrý deň
Píšem Vám opäť ešte o tie nešťastné vzorce. Neviem si s nimi rady.
1/ Vytvorili ste mi vzorec na posledné 10 čísla. Zakomponoval som ho do tabuľky a všetko funguje.
2/ Vytvorili ste mi vzorec na posledné 6 čísla. Zakomponoval som ho do tabuľky a nefunguje. Avšak ak som ho ten
vzorec zakomponoval do novo vytvorenej tabuľky v ktorej som uviedol rovnaké údaje ako v starej tabuľke všetko
funguje. Teda v novej tabuľke funguje a v mojej starej nie.
3/Vytvorili ste mi vzorec na zoraďovanie tabuľky pri každej zmene podľa určitého kritéria. Zakomponoval som ho do
tabuľky a nefunguje. Avšak, ak tu istú tabuľku otvorím v robote na služobnom počítači tam funguje perfektne. A
to ma už ide skoro poraziť.
Vychádza mi z toho že vy ste to urobili dobre akurát ja to neviem spojazdniť. Skúšal som hľadať kde mam nejaké zle nastavenia v svojom počítači, alebo nejaké nastavenia v tabuľke Excel. No na nič som neprišiel. Rád by som sa teda spýtal nenapadá Vás náhodou čo mam zle nastavené, že mi to nechce fungovať.

S úctou Dušan
Dušan

Poslaťod Dušan » 13.01.2017, 13:47

Dobrý deň
Skúšam Vás ešte raz osloviť s mojou požiadavkou, ktorú som predčasnom napísal a je skopírovaná nižšie. Pri inštalovaní vami vytvoreného makra mi to veľmi nefunguje. Došiel som ale k nasledovnému zisteniu.
Makro na priemerovanie posledných šesť čísel funguje v tabuľke až do času kým do buniek D1:D4 nenapíšem nejaký údaj. Ja tam mám jednoduché vzorce na sčítavanie. T.j. ak bunky D1:D4 sú prázdne makro funguje.Potom to už nefunguje. Skúsili by ste to makro troška opraviť, aby to mohlo fungovať, keď už ste sa s tým toľko namáhali. Zaujímavé je že makro na priemerovanie posledných desať čísiel funguje bez problémov aj keď v uvedených bunkách sú údaje, alebo nie.

S úctou Dušan

Dobrý deň
Píšem Vám opäť ešte o tie nešťastné vzorce. Neviem si s nimi rady.
1/ Vytvorili ste mi vzorec na posledné 10 čísla. Zakomponoval som ho do tabuľky a všetko funguje.
2/ Vytvorili ste mi vzorec na posledné 6 čísla. Zakomponoval som ho do tabuľky a nefunguje. Avšak ak som ho ten
vzorec zakomponoval do novo vytvorenej tabuľky v ktorej som uviedol rovnaké údaje ako v starej tabuľke všetko
funguje. Teda v novej tabuľke funguje a v mojej starej nie.
3/Vytvorili ste mi vzorec na zoraďovanie tabuľky pri každej zmene podľa určitého kritéria. Zakomponoval som ho do
tabuľky a nefunguje. Avšak, ak tu istú tabuľku otvorím v robote na služobnom počítači tam funguje perfektne. A
to ma už ide skoro poraziť.
Vychádza mi z toho že vy ste to urobili dobre akurát ja to neviem spojazdniť. Skúšal som hľadať kde mam nejaké zle nastavenia v svojom počítači, alebo nejaké nastavenia v tabuľke Excel. No na nič som neprišiel. Rád by som sa teda spýtal nenapadá Vás náhodou čo mam zle nastavené, že mi to nechce fungovať.

S úctou Dušan
Dušan Príspevky: 11Registrovaný: 12.12.2014, 10:50Udelené poďakovania: 5 krátPrijaté poďakovania: 0 krát
Dušan

Predchádzajúci

Späť na Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Access

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia